از کلیپس اپل تا قانون جدید پول‌سازی در یوتیوب

از کلیپس اپل تا قانون جدید پول‌سازی در یوتیوب

شماره 1 – ایوان ویلیامز، از مؤسسان و مدیران فعلی توئیتر اعلام کرد 30 درصد از سهامش را می‌فروشد. وی هفته گذشته بخشی از سهام توئیتر خود را به ارزش 4 میلیون دلار فروخت و بقیه را در ماه‌های آینده خواهد فروخت. بدین ترتیب میزان کلی سهام وی از توئیتر از 5 درصد به 4 درصد تنزل پیدا می‌کند ولی همچنان در هیئت‌مدیره باقی خواهد ماند.

 

 

شماره 2 – مدیران اسپاتیفای / Spotify، سرویس استریمینگ موسیقی، قصد دارند سپتامبر امسال سهام خود را به‌صورت مستقیم وارد وال استریت کنند. آنها قصد افزایش سرمایه از طریق عرضه عمومی سهام را ندارند.

 

 

شماره 3 – اپل از اپلیکیشن جدید خود به نام کلیپس / Clips رونمایی کرد. این اپلیکیشن، ترکیبی از اسنپ چت و آی مو- وی / iMovie است.

 

 

شماره 4 – تاکسی آنلاین اوبر و پیک غذای Deliveroo به دلیل نوع قرارداد نامفهوم با رانندگان خود، به‌شدت موردانتقاد قرار گرفتند.

 

 

شماره 5- رگولاتور استرالیا از اپل به دلیل تحت‌فشار قراردادن کاربران برای پذیرش اجباری سرویس‌های تعمیراتی خود، شکایت کرد.

 

 

شماره 6- آمازون از سگ شبیه‌سازی‌شده برای آزمایش ارسال محموله با پهپاد استفاده کرد.

 

 

شماره 7- از این به بعد با استراتژی جدید یوتیوب کاربران دارای کانال فقط با داشتن 10 هزار بازدید واقعی می‌توانند دست به پول‌سازی بزنند.

 

 

شماره 8 – اوبر در حال ثابت کردن این موضوع است که علی‌رغم دانلود 14 هزار فایل توسط آنتونی لواندوفسکی مهندس و مدیر بخش خودران‌اش، از این فایل‌ها در فناوری خودران خود اصلاً استفاده نکرده است. مهندسی که سابقاً در Waymo متعلق به گوگل کار می‌کرده متهم است که فناوری را به اوبر منتقل کرده است.

 

 

شماره 9 – کمپانی لیفت، رقیب اوبر توانست 500 میلیون دلار سرمایه‌گذاری جدید به خود جذب کند.

 

 

شماره 10 – کمپانی شازم (جستجوی اطلاعات یک آهنگ از روی شنیدن بخشی از آن) ریچارد شارپ را به‌عنوان مدیر فنی استخدام کرده تا وارد حوزه واقعیت افزوده / AR شود.