بانو بهناز شفیعی – نخستین بانوی موتورسوار ریس ایران

بانو بهناز شفیعی – نخستین بانوی موتورسوار ریس ایران

بهناز شفیعی متولد استان البرز و 27 ساله است. او از شناخته شده ترین چهره های موتورسواری بانوان ایران و جهان است. شفیعی غیر از موتورسواری ورزش های دیگری از جمله پارکور و نینجوتسو را دنبال می کند. بسیار عاشق سفر است و دوست دارد روزی با موتور به دور دنیا سفر کند. او معتقد است که جای خانم ها تنها در خانه و آشپزخانه نیست و انجام هر کاری از خانم ها بر می آید.

 

از چه سالی موتورسواری را شروع کردید؟

از کودکی شیطون بودم و عاشق موتور، ولی همه چیز از سیزده به‌در سال 83 آغاز شد. به یک روستایی نزدیک زنجان رفته بودم، یادم هست یکی از خانم‌های آن روستا که 34 ساله بود موتور‌سوار می کرد. برای من خیلی عجیب بود که یک خانم موتورسواری می کند. آنجا بود که عزمم را جزم کردم تا موتورسواری کنم. اولین بار در همان روستا سوار موتور شدم. به خاطر اینکه دوچرخه سواری می کردم مشکلی در موتور سواری نداشتم. دفعات اول زمین می‌خوردم اما کم کم یادگرفتم. یادم است به عشق موتورسواری هفته ای یکبار به این روستا می رفتم و شبها را با موتور سر می کردم. تا اینکه در سال 90 اولین موتورم را خریدم. آپاچی اولین موتور من بود. آن زمان نزدیک محل زندگی ما یک شهرک بود که به آنجا می رفتم و موتورسواری می کردم.

 

b-002

 

در دوران کودکی فکر می کردید روزی موتورسوار شوید؟

نه فکر نمی کردم، اما از کودکی عاشق موتورسواری بودم و هر وقت یکی از آشنایان یا اقوام می آمدند که موتور داشتند آنقدر گریه می کردم که مرا با موتور یک دور بچرخانند.

 

b-003

 

نخستین موتورتان را در چه سالی خریدید؟

نخستین موتوری که خودم خریدم یک موتور 125 سی سی در سال 1387 بود و سال 1390 یک موتور آپاچی خریدم و در اسفند ماه سال 1392 کراس را شروع کردم.

 

b-004

 

وقتی رشته موتورسواری را انتخاب کردید نظر خانواده تان چه بود؟

در خانواده ما فقط مادرم می دانست و نه تنها مخالفت هم نکرد، بلکه خیلی تشویقم می کرد و جلوی کارم را نمی گرفتم. به انتخابم افتخار می کرد و می گفت دختر باید زرنگ باشد و همه کاری بلد باشد. اما غیر مادرم کسی نمی دانست من موتورسواری می کنم. بعد از چند وقت که در اطراف منزلمان تمرین می کردم به خیابان رفتتم و در اتوبان‌ها به موتورسواری مشغول شدم. یک سالی در خیابان ها تمرین می کردم تا مهارت خودم را بالا ببرم. به جایی رسید که غروب ها به عشق سوار موتور شدن به خانه باز می گشتم.

طبیعی است که در ابتدا این موضوع برای آنها جا نیفتاده‌بود که یک دختر سوار بر موتور شود اما کم کم آنها را متقاعد کردم که موتورسواری خطری ندارد و من می‌توانم با رعایت ایمنی به این ورزش بپردازم.آنها هم وقتی پیشرفت و علاقه من را در این رشته دیدند متقاعد شدند.

 

 

b-048

 

در این مدت پلیس جلو شما را نگرفت؟

نه اصلا. چون من کلاه ایمنی می گذاشتم و کاپشن می پوشیدم کسی متوجه نمی شد من دختر هستم. من هم عموما یک جا تمرین نمی کردم و خیابان های زیادی را طی می کردم.

 

b-005

 

بیشترین سرعتی که در خیابان رفتید چقدر بود؟

راستش 190 کیلومتر بر ساعت در اتوبان بابایی رفتم اما خب من این کار را تایید نمی کنم و به نظر من نباید اتفاق یبفتد.

 

b-006

 

از چه سالی موتورسواری در پیست را آغاز کردید؟

من از سال 89 تا 91 در شارجه امارات موتور ریس سوار می شدم و در سفری که به تایلند هم داشتم آنجا در پیست موتور ریس سوار شدم و متاسفانه نمی دانستم که در ایران خانم ها می توانند به صورت حرفه ای در پیست موتورسواری کنند و آن زمان هیچ شناختی نداشتم. زمانی که وارد کراس شدم توسط مربی ام جناب آقای مهین خاکی با خانم هایی آشنا شدم که در رشته کراس فعال بودند. اما پیگیری که کردم توسط فدراسیون دیدم در رشته ریس در ایران هیچ خانمی فعالیت ندارد و من برای این رشته تلاش کردم تا اینکه امسال در خود ایران به صورت حرفه ای ریس را انجام دادم و مدرکم را گرفتم.

 

b-047

 

شما در چند سال اخیر در جوامع بین المللی معروف شدید و چند خبرگزاری معتبر نظیر بی‌بی‌سی برای تهیه گزارش به ایران آمدند

ماجرا از عکسی شروع شد که خواهرم از من در شبکه های اجتماعی مننشر کرد که مورد توجه عکاس جام جم آنلاین واقع شد. او یک قرار ملاقات با من گذاشت و از من عکاسی کرد و عکس های او بازتاب جهانی داشت و حتی در روزنامه گاردین و کوریرادلااسپوورت ایتالیا هم چاپ شد. بازتاب جهانی باعث شد تا اسپانسرها برایم لباس، کلاه و… بفرسند و از من حمایت کردند. حتی ماه گذشته برای ضبط یک ویدئو تبلیغاتی برای یک طلا و جواهرسازی به اسپانیا رفتم.

 

b-007

 

در شهر موتورسواری می کنید؟

خیر، چون ممنوع است و به خانم ها گواهی نامه داده نمی شود. من فقط ورزش موتورسواری را در مکان اختصاصی خودش انجام می دهم.

 

b-046

 

دوست دارید با موتور سفر کنید؟

یکی از هدف هایم این است که روزی با موتور به دور دنیا سفر کنم و خیلی دوست دارم امکان این سفر برایم فراهم شود.

 

b-045

 

برنامه تمرین های موتورسواری تان به چه صورت است؟

در حال حاضر هفته ای سه جلسه موتورسواری می کنم.

 

b-044

 

تاکنون آسیب دیدگی داشته اید؟

زمین که خورده‌ام ولی خداراشکر آسیب ندیدم. آسیب‌های من درحد درد، زخم و کبودی بوده است. ما در پیست از لباس‌های ایمنی استفاده می کنیم که جلو ضربه شدید را می گیرد. ما در سی سال گذشته تنها یک فوتی داشتیم که در اثر حادثه ای غیر مترقبه رخ داد. من قبلا هم گفتم، این ورزش باید اصولی و با پوشش کامل ایمنی انجام شود.

 

b-043

 

خیلی ها شما را به عنوان نخستین زن موتورسوار ایران می شناسند، نظرتان درباره لقب نخستین چیست؟

من در هیچ مصاحبه ای تاکنون عنوان نکرده ام که نخستین بانوی موتورسوار در ایران هستم اما متاسفانه یک سری از رسانه ها از عکس و نام من سوءاستفاده کرده اند و برای تبلیغات کار خودشان تیتر زده اند نخستین بانوی موتورسوار ایران، همچنین بانوان دیگری هم بودند که در این چند سال گفت و گو کرده اند و خود را به عنوان نخستین زن موتورسوار معرفی کرده اند در صورتی که این لقب به یک نفر مختص نمی شود چون اسنادی شامل عکس و روزنامه متعلق به بیش از 40 سال پیش موجود هست که نشان می دهد در آن سال ها بانوان موتورسوار پلیس داشته ایم و حتی بانوانی بوده اند که با موتور حرکات نمایشی انجام می داده اند. اما طبق تحقیقات و گزارش هایی که در فدراسیون موتورسواری انجام شده تا الان نام من به عنوان نخستین بانوی ریس سوار ایران ثبت شده است.

 

b-042

 

در حال حاضر شما هم در رشته «کراس» و هم در رشته «ریس» مشغول به فعالیت هستید چطور وارد این رشته ها شدید؟

-من در ابتدا «ریس» سوار بودم تا اینکه به مدت 6 الی 7 ماه توانستم با رشته «کراس» هم آشنا شوم. در حال حاضر من در رشته موتور «کراس» فعالیت می کنم.

به نظر من باید این نگاه در جامعه تغییر کند که خانم‌ها نمی‌توانند موتورسواری کنند. واقعیت این است که نگاه مسئولان به موتورسواری بانوان این‌گونه نیست و می‌دانم که آنها مخالفتی ندارند.

 

b-008

 

موتورهای «رِیس» و «کراس» چه تفاوتی باهم دارند و در این رابطه کمی بیشتر توضیح بدهید.

-تردد موتورهای «کراس» در معابر عمومی در همه جای دنیا ممنوع است و نیازمند حمل با یدک کش تا پیست یا مسیرهای مخصوص هستند. «کراس» پرشی است و در پیست‌های پرش کاربرد دارد. موتور «ریس» موتوری سنگین و سرعتی است که روی آسفالت و پیست‌های سرعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به طور حتم کار با موتور «ریس» خیلی خطرناک است.

 

b-038

 

جایگاه بانوان در این رشته کجاست و عمده مشکلات خانم‌های موتورسورا در این رشته چیست؟

-اولین مشکل ما این است که بانوان پیست مخصوص به خود را ندارند و در پیست‌های اصولی هم نمی‌توانند موتور برانند. به همین دلیل مجبور می‌شویم فقط در شهران و پیست‌های دست‌ساز غیر‌اصولی و خطر‌ساز موتورسواری کنیم. متأسفانه در فرهنگ ما موتورسواری خانم‌ها هنوز عادی نشده است و به نظرم شنیدن طعنه‌ها در این ورزش سخت است. عموم مردم نگاه خوبی به موتور ندارند. به نظر من اگر کسی به موتورسواری علاقه مند است باید حمایت شود. خانواده ها با کمی هزینه می توانند فرزند خود را به کلاس های آموزشی بفرستند تا اصولی علاقه خود را دنبال کنند. من با موتورسواری در خیابان بدون لباس و کلاه ایمنی مخالف هستم. ولی اگر نتوان علایق جوان و نوجوان را هدایت کرد، او به صورت مخفیانه با موتور وارد جاده های می شود باعث خسارات جبران ناپذیزی می شود.

 

b-001

 

تاکنون در مسابقات حرفه ای موتورسواری شرکت کرده اید؟

در مسابقات خیر، چون در ایران مسابقه ای برگزار نمی شود. من فقط به فستیوال جهانی موتورسواری ایتالیا دعوت شده و در آنجا شرکت کردم که در آن فستیوال پنج خانم را به عنوان موتورسوار نمونه جهان در سال 2015 انتخاب کردند که یکی از آن ها من بودم.

 

b-035

 

غیر از موتورسواری ورزش دیگری هم انجام می دهید؟

بله پارکور، نینجوتسو و فیتنس انجام می دهم.

 

b-041

 

از میان ورزش هایی که انجام می دهید اگر تنها قرار باشد یکی را انتخاب کنید انتخاب تان کدام است؟

موتورسواری را انتخاب می کنم.

 

b-040

 

برای خانم هایی که دوست دارند رشته موتورسواری را انتخاب کنند چه پیشنهاد و توصیه ای دارید؟

یکی از اهدافم این است که پیشگامی باشم برای بانوانی که علاقه به این رشته دارند تا بتوانند الگو بگیرند و وارد این رشته بشوند و پیشنهاد می کنم که بیایند به فدراسیون موتورسواری و در این رشته ثبت نام کنند تا آموزش های لازم را برای ورود به این رشته ببینند.

 

 

b-036 b-037

 

 

 

 

 

 

 

 

 

هدف نهایی تان در موتورسواری چیست؟

اول از هر چیز من عاشق موتور و موتورسواری هستم و بیشتر از همه عاشق خود ورزش موتورسواری هستم. اینکه بتوانم علاقه ام به موتورسواری را به نتیجه برسانم و این کار را انجام دهم. اما از وقتی وارد بحث های حرفه ای تر این رشته شده ام هدفم این است که می خواهم در ایران تیم بانوان را تشکیل بدهم تا مسابقات برگزار شود و بانوانی داشته باشیم که بتوانیم به مسابقات خارج از کشور اعزام کنیم.

 

b-034

 

نگاه و برخورد آقایانی که به صورت حرفه ای در این رشته فعال هستند نسبت به خانم هایی که وارد این رشته شده اند چیست؟

به غیر از یک سری محدود از آقایان که قهرمان این رشته هستند و ما را حمایت می کنند، اکثر آقایان به شدت با موتورسواری بانوان مخالف هستند. مخصوصا از موقعی که من وارد این رشته شده ام و مورد توجه رسانه های معتبر جهان قرار گرفته ام مخالفت هایشان شدیدتر شده است و بیشترین حرف شان با من این است که شمایی که دو سال است وارد این رشته شده اید چرا اینقدر مشهور شده اید و ماهایی که 40 سال است در این رشته هستیم هنوز کسی ما را نمی شناسد. من چند سالی است که در حال مقابله با این آقایان هستم و تا جایی که بتوانم ادامه می دهم چون واقعا عاشق این رشته ورزشی هستم.

به نظرم در وهله اول باید این نگاه در جامعه تغییر کند که خانم‌ها نمی‌توانند موتورسواری کنند. واقعیت این است که نگاه مسئولان به موتورسواری بانوان این‌گونه نیست و می‌دانم که آنها مخالفتی ندارند.این رشته ده سال است که به ایران آمده‌است اما بسیار پرهزینه است و کسانی که مانند من به این ورزش علاقه دارند تنها با هزینه شخصی خودشان به این ورزش می‌پردازند، اما متأسفانه با عوض شدن هر رئیس هیات هم ارائه مجوز رسمی به بانوان به تأخیر می‌افتد. امیدوارم روزی برسد که هم مردم جامعه و هم مسئولان این رشته را در بین بانوان باور کنند و یقین داشته باشند که بانوان توانایی بسیار بالایی دارند.

 

b-033

 

عجیب ترین کاری که تاکنون با موتور انجام داده اید چه بوده؟

به علت اینکه فرهنگ سازی نشده از لحاظ مردم عام همین که بانوان موتورسواری می کنند خودش کار عجیبی است ولی از نظر خودم کار عجیبی نیست.

 

b-031

 

خطرناک ترین کاری که تاکنون انجام داده اید چه بوده؟

در حال انجام تمرینی هستم که روی دو موتور در حال حرکت بتوانم حرکات نمایشی انجام دهم و امیدوارم که با تمرین زیاد موفق شوم.

 

b-030

 

موتوری که درحال حاضر دارید مدلش چیست؟

من الان موتور کراس سوزوکی 250 سی سی دارم.

 

b-029

 

تفریح مورد علاقه تان کدام است؟

تفریح مورد علاقه ام فقط موتورسواری و ورزش است.

 

b-028

 

غیر از موتورسواری کار دیگری هم انجام می دهید؟

من مدیرمالی یک شرکت بودم که پارسال به علت علاقه شدیدم به موتورسواری کارم را رها کردم و به صورت حرفه ای تمام وقتم را برای موتورسواری گذاشته ام و الان هم نمایندگی انحصاری کلاه موتورسواری لیزر هلمت در ایران را دارم و کار و زندگی ام با موتور گره خورده است.

 

b-027

 

اهل آشپزی کردن هستید؟

خیر، چون برای این گونه مسائل همیشه می توانی وقت بگذاری و در زندگی سریع یاد بگیری و هیچ وقت برای خانه داری دیر نیست، اما برای موتورسواری ممکن است دیر شود چون سن در موتورسواری بسیار مهم است و نظرم این هست که خانم ها جایشان فقط در خانه و آشپزخانه نیست و می توانند فراتر از اینها فعالیت کنند چون خانم ها قادر به انجام دادن هر کاری هستند.

 

b-039

 

به عنوان یک خانم موتورسوار برنامه غذایی خاصی دارید؟

بله. من چون هم بدنسازی و هم موتورسواری انجام می دهم به صورت مداوم هر ماه به دکتر تغذیه سر می زنم و برنامه غذایی می گیرم و طبق آن تغذیه ام را انجام می دهم.

 

b-025

 

یک موتورسوار خوب باید چه خصوصیات و شرایطی داشته باشد؟

مهم ترین مسئله برای موتورسوار تمرین کردن زیاد است و هر موتورسواری که تمرینش بیشتر باشد به طور حتم موفق تر است. چون در رشته موتورسواری مخصوصا کراس اگر بین تمرین هایی که انجام می دهید فاصله بیفتد عقب می افتید. یعنی هم از نظر بدنی و هم از نظر تکنیکی افت خواهید کرد. برای پیشرفت باید حداقل سه بار در هفته این رشته را انجام داد و در کنارش اگر ورزش های دیگری هم انجام دهید صددرصد موفق تر خواهید بود به خصوص انجام ورزشی مانند بدنسازی و دویدن بسیار موثر است.

 

b-024

 

اهل سفر هستید؟ آخرین سفری که رفته اید به کجا بوده؟

خیلی مسافرت را دوست دارم و آخرین سفرم به کیش بوده است.

 

b-023

 

اگر در این لحظه بخواهید برای سفر خارجی و داخلی جاهایی را انتخاب کنید کجاها خواهدبود؟

برای سفر خارجی ایتالیا را انتخاب می کنم و چون پیست های موتورسواری ایتالیا فوق العاده خوب است و دوستان زیادی هم در ایتالیا پیدا کرده ام. همچنین مردمان خیلی خوبی دارند و فرهنگ شان شبیه فرهنگ ما است. برای سفر داخلی هم شمال را انتخاب می کنم.

 

b-022

 

برای سفر چه جاهایی را به ما پیشنهاد می کنید؟

من برای سفر به هرجا که می روم اول دوست دارم به پیست های آن منطقه بروم و موتورسواری کنم اما چون عاشق تاریخ و تمدن ایران هستم شیراز را پیشنهاد می کنم و دیدن تخت جمشید را.

در خارج کشور هم اروپا را دوست دارم و بیشتر جاهایی را برای سفر پیشنهاد می کنم که بشود در آنجا موتورسواری کرد مثل ایتالیا، تایلند، امارات و ترکیه.

 

b-021

 

پیست خاصی هست که دوست داشته باشید در آن موتورسواری کنید ولی هنوز موفق نشده اید؟

بله. من زمانی که وارد کشور ایتالیا شدم و راننده در فرودگاه به دنبالم آمد چشمم به یک پیست بزرگ موتور کراس در کوه خورد و آنقدر این پیست زیبا بود که من دلم ضعف رفت و گفتم کاش بشود در این پیست موتورسواری کنم.

 

b-020

 

چرا خانم های موتورسوار در پیست آزادی نمی توانند تمرین کنند؟

چون موتورسواری بانوان در ایران به رسمیت شناخته نمی شود. خانم ها حق موتورسواری در این پیست را ندارند به همین علت مجبوریم در پیست های اطراف تهران و اطراف کرج موتورسواری کنیم.

مدتی پیش بود که وزارت ورزش با فعالیت موتورسواران بانوان موافقت کرد آن هم در شرایطی که پیست باید محصور باشد و همچنین عوامل باید خانم باشند. حتی مربی هم باید خانم باشد. در اینصورت می توان مسابقات و لیگ برگزار کرد.

 

b-019

 

 

من یک چندباری اجازه گرفتم از فدراسیون و در این پیست موتورسواری کرده ام که آن هم به علت برگزاری کلاس یا سمپوزیومی در این پیست بوده. اما در حال حاضر فدراسیون خیلی دارد همکاری می کند و بسیار پیگیر این قضیه هست و آقای صیدانلو هم که به عنوان رئیس این فدراسیون انتخاب شدند قول تمرین بانوان در پیست آزادی را به ما داده اند و امیدوارم  بتوانیم در این پیست تمرین کنیم.

 

b-017

 

عجیب ترین خصوصی اخلاقی تان چیست؟

عجیب ترین خصوصیت اخلاقی ام این است که غرور ندارم و هیچ وقت نمی گویم من زمین نمی خورم یا به طور مثال نمی گویم در موتورسواری شکست نمی خورم. حرفم این است که اگر 10 بار هم زمین بخورم باز هم بلند می شوم و این بار قوی تر و از شکست هایم درس می گیرم و هیچ انتهایی برای من وجود ندارد.

 

b-015

 

فکرمی کنید تا چند سال دیگر بتوانید در پیست موتورسواری کنید؟

برای موتورسواری حرفه ای سن مهم است و شاید بتوان تا سن 36، 35 سالگی موتورسواری کرد اما ما خانمی داریم که با 45 سال سن هنوز موتورکراس سوار می شود. سن روی چگونگی و حد موتورسواری تاثیر می گذارد چون هرچه بالاتر برود آدم از نظر بدنی ضعیف تر می شود.

 

b-014

 

دل تان که می گیرد چه کار می کنید؟

موتورسواری می کنم.

 

b-009

 

و حرف آخر.

آرزو دارم امکان موتو سواری بانوان درپیست‌های ایران به وجود بیاید و این نگاه و فرهنگسازی در جامعه ما نسبت به موتورسواری بانوان تغییر کند.اگر ما به این باور برسیم که بانوان در این رشته موفق خواهند بود و موتورسواری تنها مختص به آقایان نیست به طور حتم پیشرفت چشمگیری خواهیم داشت. همچنین یکی از آرزوهام این است که پلیس راهنمایی و رانندگی با موتورسوارهایی که بدون کلاه در سطح شهر رفت و آمد می کنند برخورد کند. من تا زمانی که تصادف نکرده بودم فکر می کردم حادثه برای دیگران است اما بعدش متوجه شدم باید همیشه مسائل ایمنی را رعایت کرد.

توصیه می کنم مخاطبان وقت بیشتری صرف ورزش و سلامتی خودشان کنند و در خودشان هدف و انگیزه ایجاد کنند و برای رسیدن به هدف شان هم بجنگند و تلاش کنند.

 

b-010

 

موتورسیکلت های مسابقه ای

از مشخصه های این نوع موتورسیکلت سرعت، شتاب، قدرت ترمزگیری و قدرت مانور بالا است. به همین دلیل رانندگی با این وسیله نیاز به هوش و سرعت عمل بالا دارد. دستگیره فرمان کوتاه با قابلیت گردش بسیار محدود (بین 10 تا 15 درجه!)، ارتفاع زین بیشتر و طول کمتر موتورسیکلت نسبت به مدل کروز و عقب بودن جاپایی باعث می شود که راکب قدری روی موتور خمیده شده و شکلی آیرودینامیکی به خود بگیرد.

ترمزها، لاستیک ها، سیستم انتقال نیرو و سیستم تعلیق این موتورها نیز عملکرد بسیار خوبی دارند. این نوع موتورسیکلت ها در انواع تک سرنشین (و به ندرت دو سرنشین) تولید می شوند. معمولا روی این نوع موتورها انجین هایی با حجم 125 سی سی تا 1300 سی سی نصب شده و وزن تقریبی آنها نیز بین 135 کیلوگرم تا 235 کیلوگرم است.

 

b-032

 

سیستم انتقال نیروی این موتورها نیز در دو نوع زنجیری و شفت است و جالب این که فاقد جک بغل یا وسط بوده و برای پارک کردن آنها از خرک های مخصوص که در زیر چرخ عقب نصب می شوند، استفاده می شود. بسته به اندازه موتورسیکلت و حجم انجین به کار رفته، این گروه به زیرگروه های زیر تقسیم می شود:

Small capacity Sport Bikes: 125- 400 cc

Cc 800- Super Sport bikes: 500

Cc 1100- Super bikes 800

Sport touring: 1100- 000

 

در ایران موتور به چند دسته تقسیم می شود؟

1- کلاس ریس (مسابقه ای)

2- کلاس استریت (خیابانی)

3- کراس

4- تریل

5- بیابانی یا داکار

6- کلاسیک مانند هارلی دیوسون و از این قبیل شکل

7- موتورهای مسافرتی مانند گلدوین و غیره

8- موتورهای چهارچرخ و عجیب

موتورهای کراس: این موتورها دارای قدرت (سی سی)های متفاوتی هستند و شامل دو مدل دوزمانه و چهارزمانه هستند و به خاطر شکل ظاهری که دارند مخصوص کوه ها و تپه ها و جاهای پردست انداز هستند و به درد جاده ها و خیابان های شهر نمی خورند.

موتورهای تریل: موتورهای تریل مثل موتورهای کراس هستند با این تفاوت که یک کله چراغ جلوی آنها قرار دارد و دارای راهنما هستند. در کل رای شهر و تپه مناسب ترند یعنی فقط مخصوص تپه نیستند امکانات شهری نیز دارند مثل بوغ، چراغ راهنما، جاپلاکی و…

موتورهای ریس یا مسابقه ای: این نوع موتورها دارای زیبایی زیادی هستند و طرفداران زیادی هم دارند. اکثر تنه و بدنه این نوع موتورها از فلاپ پوشیده شده و انواع مختلفی دارند. با مارک ها و سی سی های مختلف مانند هوندا، کاوازاکی، دوکاتی، یاماها، سوزوکی و… در این نوع موتور باید موتورسوار روی موتور تقریبا خم شود که حالت جذابی به موتور می دهد.

موتورهای استریت یا خیابانی: این نوع موتورها همان طور که از اسمش پیداست مخصوص خیابان و شهر هستند و قدرت مانور بیشتری نسبت به موتورهای ریس دارن و دارای سی سی های متفاوتی هستند و مدل و مارک های آن هم کم نیست. مانند: Suzuki، polsar bandit، cb. 1000 gs و…

 

جواز تردد در ایران

در ایران تا 250 سی سی پلاک می شود و بدون دردسر می شود از آن استفاده کرد. البته بعضی از موتورها به خاطر مشکل سند یا 4 سیلندر بودن شان یا دوزمانه بودن شان پلاک نمی شوند.

 

تفاوت بین موتور کراس و سوپرکراس چیست؟

مسابقات موتوسواری یک ورزش هیجان انگیز است که سطح آدرنالین را نه تنها در شرکت کنندگان، بلکه در تماشاچیان نیز بالا می برد.

دو اصطلاح موتورکراس و سوپرکراس آنقدر هیجان انگیز هستند تا طرفداران آن از جا برخیزند و خود را به محل مسابقه، چه با پخش زنده روی تلویزیون و چه مکانی در جاده برسانند.

برای یک تماشاچی معمولی، تفاوت چندانی بین این دو مسابقه هیجان انگیز وجود ندارد. اما کسانی که اندکی درباره دنیای مسابقات موتور سیکلت ها اطلاع دراند، می دانند که تفاوت های بسیاری میان این دو از مسابقات وجود دارد. در این مقاله به بررسی این تفاوت ها می پردازیم.

 

موتورکراس

موتورکراس یک مسابقه ورزشی جاده ای است که ریشه در انگلستان اوایل قرن 20 دارد که آزمایشات موتورسیکلت برای انتخاب برندگان در بسیاری از مهارت های مختلف سواری برگزار می شد.

در حالی که آزمایش انجام شده برای پیدا کردن راننده ای با مهارت حفظ تعادل مربوط می شد، در نهایت برای پیدا کردن سریع ترین راننده عنوان موتورکراس در جاده ظهور پیدا کرد. در حالی که رقابت های اولیه به همان عنوان اشاره می کرد. بعدها کلمه موتورکراس برای توصیف این مسابقات جاده ای به کار گرفته شد.

موتورکراس به زودی در بسیاری از کشورهای اروپایی محبوب شد و نخستین قهرمان این رشته نیز از کشورهای اروپایی بود.

موتورکراس در سال 1966 توسط قهرمان این مسابقه، تورستن هالمن به آمریکا معرفی شد.

سابقات موتورکراس در زمین های باز (بیشتر در مناطق روستایی) در مسیرهایی به ابعاد 0.5 تا 2 مایل طول و 16-40 فوت عرض، برگزار می شوند.

مسیر عمدا نامنظم همراه با پستی و بلندی، منحنی ها و جهش است تا اطمینان  حاصل شود که راننده تمرکز زیادی دارد و استادانه برای زنده ماندن در مسیر و رقابت با دیگر موتورسواران به سمت راست و چپ می رود.

 

سوپرکراس

سوپرکراس مسابقات موتور سیکلت جاده ای است که مشتق شده از موتورکراس و شامل مسابقه در مسیرهای مصنوعی ساخته شده داخل ورزشگاه و دیگر مکان ها است.

درواقع، مسیر برای این مسابقه دائمی نیست و در داخل زمین بیسبال و فوتبال و ورزشگاه ها ساخته می شود.

محل برگزاری مسابقات سوپرکراس در داخل شهرها، بسیار تبلیغ شده و حتی در تلویزیون نیز نمایش داده می شوند.

از بسیاری جهات، سوپرکراس اختراع آمریکا در پاسخ به موتورکراس است.

گرچه مسیر این مسابقات طبیعی نیست، اما آنها سخت تر از مسیرهای موتورکراس هستند. رویدادهای سوپرکراس در ایالات متحده آمریکا بسیار محبوب است و آنها پس از مسابقه NASCAR محبوب ترین رویدادها می باشند.

 

منبع:

هفته نامه اوقات خوش – بابک نبی

خبرآنلاین