بانو فرانک محسنی-موسس آزمایشگاه تولید عوامل مفید و بیولوژیک علیه آفات

بانو فرانک محسنی-موسس آزمایشگاه تولید عوامل مفید و بیولوژیک علیه آفات

 

حفظ محیط زیست و سلامت آبزیان ، پرندگان، خاک و آب  و رسیدن به کشاورزی پایدار  برایم بسیار ارزش دارد

 

بانو فرانک محسنی مدیر و موسس آزمایشگاه تولید عوامل مفید و بیولوژیک علیه آفات در کشاورزی استان گیلان است، که 14 سال در این زمینه فعالیت دارد. فعالیت اصلی وی در عرصه تولید حشرات مفید علیه آفت ساقه خوار برنج در روستاهای گیلان است.

برای آشنایی بیشتر با این بانو به گفت و گو نشستیم، وی در باره‌ی خود و فعالیت‌هایش چنین گفت:

 

812312456_139458

 

– من متولد 16 شهریورماه 1354 در شهرستان رشت هستم. در خانواده ای فرهنگی، که پدر و مادرم هر دو معلم بودند و هم اکنون هم بازنشسته اند، بزرگ شدم. آنها همواره در زمینه تحصیل کاملا موافق و مشوقم بودند و به نظر من این تفکر والدینم موجب میشد محیط خانواده و فضای آن برای رسیدن به مراتب علمی و تحصیلی ام بهتر و بیشتر فراهم گردد.

– در دبیرستان دولتی در شهرستان رضوانشهر از استان گیلان و در رشته علوم تجربی درس خواندم و در طول 12 سال تحصیلم همیشه منظم و متعهد و از نظر تحصیلی ممتاز و اول بودم.

در سن حدود 10 الی 11 سالگی که تقریبا یکسری از مسائل را بهتر و بیشتر درک میکردم، علاقه شدیدی به انجام کارهای علمی و تحقیق و جستجو داشتم و اغلب کنجکاو بودم. حتی در کلاس پنجم ابتدایی در انشایی که معلم مان داده بود که (در آینده میخواهید چکاره شوید؟)، نوشته بودم میخواهم دانشمند شوم و همکلاسی‌هایم به من  خندیدند. اما من بی توجه به حرکت آنها علاقه خودم را با اعتماد بنفس کامل بیان کردم.

 

816233737_2474

 

هنگام انتخاب رشته برای دانشگاه، چون والدینم با سواد و در آموزش و پرورش شاغل بودند معمولا تصمیمات مهم و اینچنینی را بیشتر آنها می گرفتند. از طرفی متولدین دهه 50 معمولا خودرای و کاملا مستقل نبودند( حداقل تا قبل از تحصیلات دانشگاهی)، بنابراین با توجه به رشته تحصیلی‌ام در دبیرستان، انتخاب رشته دانشگاهی از  شاخه‌های مختلف پزشکی در اولویت بود. اما در نهایت من در مهندسی کشاورزی با گرایش گیاهپزشکی دانشگاه گیلان پذیرفته شدم. 5 ماه بعد از آن که در آبان ماه سال 1377 که از دانشگاه فارغ التحصیل شدم، بود که فعالیتم را در زمینه تولید عوامل مفید و مبارزه بیولوژیک ( غیر شیمیایی) با آفات در کشاورزی  آغاز کردم و تا کنون هم فعالیت دارم .

– خوشبختانه رشته تحصیلی دانشگاهی‌ام گیاهپزشکی ( تشخیص آفات و بیماریهای گیاهی و مبارزه با آنها)  کاملا مرتبط و منطبق با کسب و کار و فعالیتم است.

 

814710602_13284

 

در واقع با جمع آوری و کانون یابی این حشره مفید از طبیعت و انتقال آن به آزمایشگاه محل پرورش و تکثیر و تولید انبوه و رهاسازی آن در فصل زراعی در طبیعت به اشباع طبیعت از این حشره مفید پرداخته و آفت ( پروانه ساقه خوار برنج) کنترل و جمعیت و خسارت آن به محصول کاهش می یابد. در حقیقت برای کاهش مصرف سموم شیمیایی و به جای سم جهت مبارزه با آفت و برای کاهش بقایای سموم در خاک و آب و محصول برنج که یک محصول استراتژیک در کشاورزی محسوب می گردد، فعالیت می نمایم. در حال حاضر 3000 هکتار از اراضی برنج گیلان تحت پوشش تولیدات آزمایشگاهی ام قرار دارد که شامل 140 روستا و 2400 کشاورز مشتری تولیداتم هستند.

– کارم را دوست دارم، چون هم از نظر مالی فردی مستقل هستم و همچنین کسب و کارم با رشته تحصیلی دانشگاهی‌ام مطابقت دارد و 4 سال تحصیلم را بیهوده نگذرانده ام. علاوه بر آن از بابت اشتغالزایی در حال حاضر نقش کوچکی در جامعه داشته ام و در فصل تولید در آزمایشگاهم 7 نفر نیروی کار ( زن) و حدود 24 نفر کارشناس کشاورزی مشغول به فعالیت هستند. مهم‌تر از همه این موارد، کمک به تولید محصول سالم ( برنج سالم ) و حفظ سلامت افراد جامعه و کشاورزان بهره بردار و در نهایت حفظ محیط زیست و سلامت آبزیان ، پرندگان، خاک و آب  و رسیدن به کشاورزی پایدار است که برایم بسیار ارزش دارد.

– در تمام این سال‌ها با انعطاف پذیری سعی میکردم کم کم با مشکلات دست و پنجه نرم کرده و آنها را مرتفع کنم. در مورد مشکلات مالی نیز از صفر شروع کردم و در هر سال با سود سرمایه سال گذشته حجم کارم را توسعه بخشیدم. البته اکثر افراد و دوستان و آشنایان اطرافم مرا باور داشتند و همیشه مشوق من بودند اما بیشتر از سایرین در واقع خودم با توکل به خدا و اعتماد به نفس و پشتکار پیوسته و باور داشتن توانمندیهای خودم در این کار پیش رفتم.