(بانو آسیه علی نژاد – مدیرعامل شرکت پیشگامان اندیشه توسعه (پات

(بانو آسیه علی نژاد – مدیرعامل شرکت پیشگامان اندیشه توسعه (پات

سعی می کنم با توجه به ارزش‌ها و اولویت‌هایم انسان موثری باشم و به پیشرفت و رشد خودم، جامعه و کشورم کمک کنم

 

من متولد 12 تیر سال 1357 در شهر بیرجند از خطه خراسان بزرگ هستم. فرزند اول خانواده و در خانواده فرهنگی پرورش یافتم. پدر و مادرم هر دو معلم بودند و اعتقاد زیادی به تحصیلات داشتند.

در تمام نقش ها و بازی های دوران کودکی نقش رهبر، اداره کننده و یا منجی را به عهده داشتم و با اینکه کودک بودم همیشه در خیال پردازی و به تصویر کشیدن آینده بدون محدودیت فکر می کردم.

 

– پدر و مادرم به دلیل اینکه هر دو فرهنگی بودند اعتقاد عمیق به تحصیل فرزندان، بدون در نظر گرفتن جنسیت داشتند. همیشه برای من و خواهرها و برادرهایم از مزیت تحصیل و زیر بنایی بودن آن برای دست یابی به آینده مناسب صحبت می کردند.

آنها همیشه تصویر آینده را، تصویری بر مبنای توانمندی‌ها و دانش خودمان ارائه می کردند. بی‌شک این تصویر برای من مبنایی شد که بدانم برای آینده باید بر  توانایی‌ها و ظرفیت‌های خودم تکیه کنم.

شاید تفاوت در نگاه جسورانه ای بود که من در شرایط یکسان با همسالانم داشتم. جسارت جمع کردن بچه ها در مدرسه برای درخواستی که آن زمان داشتیم و یا نمایندگی کردن همسالانم در شرایط مختلف برای صحبت کردن و دیگر موارد. عموما خاطرات دوران کودکی متشکل ار کارهای جمعی است که من اداره شان می کردم مانند تشکیل کتابخانه و……

 

 

 

– من در دبیرستان قهستان در شهر قائن و در رشته ریاضی و  فیزیک درس خواندم. در مدرسه و دبیرستان جزو دانش آموزان خوب مدرسه بودم اما بیشتر از پرداختن به درس  به فعالیت‌های فوق برنامه در مدرسه می‌پرداختم . سال آخر دبیرستان در ذهنم آرزوهای بزرگی داشتم و مهم تر از همه چیز دنبال تغییر و تجربه بودم.

در رشته ریاضی پذیرفته شدم و پس از آن در تهران همزمان با تأسیس شرکتم MBA خواندم. انتخاب آگاهانه MBA برای من به دلیل توسعه دانش مدیریتی ام در زمان تاسیس شرکتم بود.

خواندن MBAدانش مدیریتی من را که مورد نیاز در کسب و کارم بود توسعه داد و در آن مقطع بسیار برایم کارآمد و مفید بود.

 

– شروع کارم در سال  1380 بود..  در آن سال به تنهایی به تهران آمدم و تا سال 1384 تجربه‌های کاری متفاوتی را کسب کردم. در همان سال های اول برای خودم تأسیس شرکتی که بتواند معرفی و اطلاع‌رسانی درستی از محصولات و فعالیت‌های صنایع مختلف داشته باشد را متصور بودم. در اوایل سال 1384 با انجام یک پروژه سود آور توانستم سرمایه اولیه شرکتم را به دست آورم و در آذر ماه همان سال شرکت پیشگامان اندیشه توسعه را تأسیس کردم.  انتخاب زمینه فعالیت شرکت بر مبنای توانایی و تجربه خودم و نیازی بود که در بازار می دیدم.

 

 

– گاه که با خود در باره‌ی موفقیت فکر می‌کنم، ابتدا به تعریف موفقیت فکر می‌کنم و می‌پرسم: ،موفق یعنی سود آور بودن؟ موفق بر حسب تعداد مشتریان؟ یا پروژه های انجام شده؟ رضایتمندی مشتریان؟ رضایتمندی خودم؟ با توجه به نقطه شروعی که در آن قرار داشتم، شرایط شخصی و اجتماعی و دیگر موارد، تجربیات بسیار ارزشمندی کسب کرده‌ و موفقیت هایی داشته ام، اما قطعا نمیتوانم خودم را در همه زمینه ها موفق ببینم.

 

– همچنان در شرکت پات فعال هستم، از سال 1386 مشاوره و آموزش مدیران به زمینه فعالیت شرکت اضافه شد که در حال حاضر عمده فعالیت شرکت علاوه بر این موضوع برگزاری رویدادهای مدیریتی هم می باشد.

پدر و مادرم شاید در اجرا، ایده و دیگر موارد مربوط به کسب و کارم نقشی نداشتند اما تفکر و نگاه ارزشمند به مقوله کار کردن، مسئولیت پذیری، پشتکار و اتکا به خود که مهمترین عوامل در شروع کار من بود از این خانواده عزیز نشأت می‌گیرد.

 

 

– در شروع کار، من در وضعیت مالی مناسبی نبودم و سرمایه اولیه ام را از پروژه ای که قبل از تأسیس شرکتم مدیریت کردم، به دست آوردم. علاوه بر آن همراهی یکی از دوستان خوبم به عنوان اولین شریک در راستای نیل به این هدف مهم نقش بسزایی داشت.

به نظر من اگر هر کسی در ابتدا و در زمینه‌ی ذهن خود مسئولیت تمامی کارها و رفتارش را متوجه خودش بداند، حل تمامی این مشکلات امکان‌پذیر است. هر چند آسان نیست، اما ممکن است. من به دلیل اینکه به تنهایی به تهران آمده بودم و از نظر خودم، همین مساله با تمام همراهی خانواده حاشیه ذهنی زیادی برای خانواده ام ایجاد می کرد، به خودم اجازه نمی دادم که در موارد و مشکلات دیگر خانواده ام را درگیر کنم.

خاطرم هست اوایل آمدنم 500 هزار تومان وام گرفتم که به سختی ماهیانه حدود 30 هزار تومان قسط آن را پرداخت میکردم. علاوه بر مسائل مالی در شرایط اجتماعی و فرهنگی باید به گونه ای رفتار میکردم که احتمال آسیب برایم به حداقل برسد. این همزمانی ها و سعی من برای پذیرفتن مسئولیت باعث پیشرفت و رشد چشمگیری برای خودم شد. سختی زیاد باعث شد نگاه هوشمندانه تری به خودم و اطرافیانم داشته باشم. چالش‌ها عموما برایم سازنده بودند.

زیرا خودم، بیش از هر کسی خودم را باور داشتم و اقرار می کنم که اگر باور خودم نبود قطعا دیگران هم نمی توانستند به من اعتماد کرده و باورم کنند.

 

 

– بزرگترین سدهایی که در زندگی مانع پیشرفتم شده زمانی بوده که تمرکز کافی نداشتم، به عبارت دیگر اعتقاد دارم اگر بخواهم پیشرفت کنم، پیشرو باشم و تغییر ایجاد کنم، مشکلات، چالش ها و سدها همیشه وجود دارند. عدم تمرکز من روی موضوعات در زمان‌های مختلف باعث متوقف شدن و عدم پیشرفتم شده است، اگر نه تمام این موارد را می توان به فرصت تبدیل کرد.

 

– در مورد راه اندازی یک کسب و کار هیچ شکی ندارم، که اگر زمان به عقب برگردد، باز همین کار را انجام می‌دهم،  اما شاید بیشتر روی ظرفیت سازی خودم کار می‌کردم، تا نقطه شروع مناسب تری داشته باشم.

 

– وقتی در مورد این موضوع که چگونه شخصیتی دارم، می‌اندیشم، آن هم برای من که انسان کمال گرایی هستم، اگر بخواهم در یک جمله بیان کنم، به نظرم آسیه انسان توانمندی است با آرزوها و رویاهای بزرگ برای میهن و همنوعانش. هرچند از وضعیت کنونی خود راضی نیستم، چون شاید فرصت های زیادی را از دست داده‌ام.

البته در زندگی شخصی، کاری و اجتماعی ام سعی می کنم با توجه به ارزش‌ها و اولویت‌هایم انسان موثری باشم و به پیشرفت و رشد خودم، جامعه و کشورم کمک کنم.

 

 

 

– من در سال 1387 با دوست خوب و شریک کاری ام ازدواج کردم. در حقیقت نقش ازدواج را در رسیدن به اهدافم تسهیل کننده می دانم و تا قبل از بچه دار شدن این تصویر برایم تغییر فاحشی نکرد. چون همسرم به روابط و کار من در محیط کار قبل از ازدواج آگاهی داشتند، در این مورد مشکلی نداشتم. خوشبختانه نگاه همسرم به این موضوعات نگاه انسانی است و تصمیمات شخصی را بسیار محترم می شمرد. ایشان همیشه در مرحله اول یک دوست و پس از آن حامی و تسهیل گر برای من بوده اند.

 

– من یک دختر 8 ماهه دارم و به نظرم هر چند داشتن فرزند  تغییر قابل ملاحظه‌ای در روند زندگی مشترک ایجاد می‌کند، اما قابل مدیریت کردن است و علاوه بر آن تجربه مادر شدن رشد زیادی برای خود من داشته است.

 

. – به نظر من وجود سیاست‌های تشویقی برای زنان برای پذیرفتن نقش مولد در اقتصاد بسیار ضروری به نظر می‌رسد. بستر اجتماعی موضوع هم فراهم است، نمی توان گفت که اجتماع در حال حاضر مشوق است، اما بازدارندگی بسیار کمی در موضوع دارد. مهم تراز این موارد افزایش ظرفیت و توان افزایی خود زنان برای پرداختن به موضوع است.

 

 

تحصيلات

کارشناسی ارشد MBA

کارشناسی ریاضیات محض

سوابق

رئیس هیأت مدیره شرکت پیشگامان اندیشه توسعه

مدیرعامل و عضو هیأت مدیره شرکت پیشگامان اندیشه توسعه

موسس شرکت پیشگامان اندیشه توسعه

مدیریت امورداخلی شرکت مشاوران فناوران آینده

مدیریت بازاریابی نشریه بین المللی نواندیش

دبیر اجرایی نشریه بین المللی نواندیش

دبیر اطلاع رسانی دومین همایش کانون های فرهنگی و هنری دانشجویان کشور- وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

شرح موضوع فعالیت کارآفرینی و تاریخ شروع آن

شرکت پات (پیشگامان اندیشه توسعه) در سال 1384 تاسیس شده و در زمينه هاي مشاوره و آموزش کسب و کار به ارايه خدمات مي پردازد.

پات از نخستین موسسات ایرانی فعال در زمینه آموزش های ویژه مدیران با مشارکت دانشگاهها و موسسات معتبر بین المللی می باشد.

تابعيت شركت پات ايراني و مالكيت آن صد در صد خصوصي است.

زمینه فعالیت:

مشاوره و آموزش کسب و کار و برگزاری رویداد

 

امتیازات ویژه

نمایندگی مدرسه مدیریت دانشگاه پلی تکنیک میلان در ایران

نمایندگی شرکت مشاوره آندرومدا در ایران

همکاری با موسسات معتبر بین المللی نظیر مدکر مدیریت اروپا، دانشگاه بین المللی موناکو

عضویت در مجامع:

انجمن زنان مدیر کارآفرین- دبیر و نایب رئیس هیأت مدیره

بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان- عضو

انجمن مشاوران مدیریت ایران- عضو

شبکه مشاوران مدیریت و مهندسی ایران- همکار

انجمن ملی زنان کارآفرین- عضو

 

 

تهران ، خیابان سئول، مقابل درب غربی مجموعه ورزشی انقلاب، نبش کوچه ششم، پلاک 2

تلفکس: 6-22379335

تلفکس: 4-88610070